TCJE686M025S0050
Mfr.Part #
TCJE686M025S0050
Description
CAP TANT POLYMER
Tantalum - Polymer Capacitors
Negative Tolerance :
20%
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Leakage Current :
0.17mA
Width :
4.3mm
Size Code :
HTS Code :
Published :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
85°C
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
68µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Shape :
J BEND
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tan Delta :
0.06
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Polarity :
POLARIZED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
20%
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR :
50 mΩ
Length :
7.3mm
Ripple Current :
1635mA
Height :
4.1mm