TCJE686M020R0045E
Mfr.Part #
TCJE686M020R0045E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
TCJ
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
E
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Type :
Molded
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C