TCJE336M035R0070E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCJE336M035R0070E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
E
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TCJ
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
35V