T530D477M2R5ATE005
Mfr.Part #
T530D477M2R5ATE005
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Stock
465
In Stock :
465
2917 (7343 Metric)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Dissipation Factor :
8 %
Case Code (Metric) :
7343
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.08
Dielectric Material :
Tantalum
Lead Pitch :
3.8mm
Molded
Voltage :
2.5V
Height :
2.8mm
Case Code (Imperial) :
2917
Polarity :
Polar
Capacitance :
470µF
REACH SVHC :
No SVHC
Ripple Current :
7100mA
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mount :
PCB, Surface Mount
Voltage - Rated DC :
2.5V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5mOhm @ 100kHz
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C