T530D337M004ASE006
Mfr.Part #
T530D337M004ASE006
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhm @ 100kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Life (Hours) :
2000 hours
Ripple Current :
6500mA
Voltage - Rated DC :
4V
JESD-609 Code :
e3
Height :
2.8mm
ECCN Code :
EAR99
Type :
Molded
Lead Free :
Contains Lead
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
330µF
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C