SFBMT5000471MX1
Mfr.Part #
SFBMT5000471MX1
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 500V AXIAL
Capacitance :
470pF
Current :
10A
Thread Size :
M5x0.8
Inductance :
1.5 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
Voltage - Rated :
500V
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Number of Functions :
1
Physical Dimension :
D6.35XL12 (mm)/D0.25XL0.472 (inch)
Tolerance :
±20%
Diameter :
6.35mm
Insertion Loss :
21dB @ 100MHz