SFBMC2000153MX0
Mfr.Part #
SFBMC2000153MX0
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 200V AXIAL
Feed Through Capacitors
Mounting Type :
Panel Mount
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Packaging :
Bulk
Diameter :
6.35mm
Insertion Loss (Max) :
62 dB
Series :
SFBM
Voltage - Rated :
200V
Current :
10A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Physical Dimension :
D6.35XL12 (mm)/D0.25XL0.472 (inch)
Thread Size :
M5x0.8
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Silver
Axial, Bushing
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm