SFBMT5000100ZC0
Mfr.Part #
SFBMT5000100ZC0
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.45 µH
Current :
10A
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Diameter :
6.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thread Size :
M5x0.8
Height :
12mm
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Tolerance :
-20% +80%
Terminal Finish :
Silver
Voltage - Rated :
500V