SFBMT2000153MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBMT2000153MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.015UF 200V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Insertion Loss (Max) :
68 dB
Published :
Capacitance :
0.015µF
Physical Dimension :
D6.35XL12 (mm)/D0.25XL0.472 (inch)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
6.35mm
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Mounting Type :
Panel Mount
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Temperature Coefficient :
X7R
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Inductance :
1.5 µH
Current :
10A