SFBMP5000661MC1
Mfr.Part #
SFBMP5000661MC1
Description
CAP FEEDTHRU 660PF 500V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Series :
SFBM
Package / Case :
Axial, Bushing
Max DC Current :
10A
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Circuit Type :
Filter
Voltage - Rated :
500V
Insertion Loss :
25dB @ 100MHz
Number of Functions :
1
Diameter :
6.35mm
JESD-609 Code :
e4
Height :
12mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Inductance :
0.25 µH
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Capacitance :
660pF