SFBMP5000440ZC1
Mfr.Part #
SFBMP5000440ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 44PF 500V AXIAL
Insertion Loss :
3dB @ 100MHz
Thread Size :
M5x0.8
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Terminal Finish :
Silver
Height :
12mm
Current :
10A
Capacitance :
44pF
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Inductance :
0.25 µH
Tolerance :
-20% +80%
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Diameter :
6.35mm
Series :
SFBM
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C