SFBML0500473MX0
Mfr.Part #
SFBML0500473MX0
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Axial, Bushing
Thread Size :
M5x0.8
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Silver
JESD-609 Code :
e4
Series :
SFBM
Capacitance :
0.047µF
Current :
10A
Mounting Type :
Panel Mount
Physical Dimension :
D6.35XL12 (mm)/D0.25XL0.472 (inch)
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Inductance :
0.75 µH
Additional Feature :
L-TYPE CIRCUIT
Diameter :
6.35mm