RW1S0BAR033FE
Mfr.Part #
RW1S0BAR033FE
Description
RES 0.033 OHM 1% 1W J LEAD
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packaging :
Bulk
Resistance :
33mOhm
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%