RW1S0BAR033F
Mfr.Part #
RW1S0BAR033F
Description
RES 0.033 OHM 1% 1W J LEAD
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Height :
3.5814mm
Resistance :
33mOhm
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Packaging :
Bulk
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RW1S0BAR033F
Ohmite RW1S0BAR033F
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 33mOhm, ±1%, -55°C~150°C