RW1S0BAR030JT
Mfr.Part #
RW1S0BAR030JT
Description
RES 0.03 OHM 5% 1W J LEAD
Height :
3.45mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
30mOhm
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
12 Weeks
SMD/SMT
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RW1S0BAR030JT
Ohmite RW1S0BAR030JT
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 30mOhm, ±5%, -55°C~150°C