RW1S0BAR030JET
Mfr.Part #
RW1S0BAR030JET
Description
RES 0.03 OHM 5% 1W J LEAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
30mOhm
Height :
3.5814mm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
50V