RW1S0BAR030J
Mfr.Part #
RW1S0BAR030J
Description
RES 0.03 OHM 5% 1W J LEAD
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
30mOhm
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power Rating :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Height :
3.45mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Bulk
Datasheets
RW1S0BAR030J
Ohmite RW1S0BAR030J
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 30mOhm, ±5%, -55°C~150°C