RW1S0BAR020F
Mfr.Part #
RW1S0BAR020F
Description
RES SMD 20M OHM 1% 1W J LEAD
Stock
4
In Stock :
4
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
J BEND
Construction :
Pedestal Mount
Max Power Dissipation :
1W
Height :
3.5814mm
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
26 Weeks
Case Code (Imperial) :
2414
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Case Code (Metric) :
6234
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
20mOhm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
1W
Datasheets
RW1S0BAR020F
Ohmite RW1S0BAR020F
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 20mOhm, ±1%, -55°C~150°C