RW1S0BA750RF
Mfr.Part #
RW1S0BA750RF
Package / Case
2515 J-Lead
Description
RES 750 OHM 1% 1W 2515
Stock
44
In Stock :
44
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
2515
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
Resistance :
750 Ohms
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Features :
Product Status :
Active
Failure Rate :
Tolerance :
±1%
Package :
Bulk
Package / Case :
2515 J-Lead
Height - Seated (Max) :
0.141" (3.58mm)
Datasheets
RW1S0BA750RF
Ohmite RW1S0BA750RF
RW Series, Wirewound, 750 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 150°C