RW1S0BA2R10F
Mfr.Part #
RW1S0BA2R10F
Package / Case
2515 J-Lead
Description
RES 2.1 OHM 1% 1W 2515
Stock
1
In Stock :
1
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
2515
Height - Seated (Max) :
0.141" (3.58mm)
Series :
RW
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Package / Case :
2515 J-Lead
Resistance :
2.1 Ohms
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Ratings :
Package :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Composition :
Wirewound
Features :
Datasheets
RW1S0BA2R10F
Ohmite RW1S0BA2R10F
RW Series, Wirewound, 2.1 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 150°C