ROX3SJR47
Mfr.Part #
ROX3SJR47
Description
RES 0.47 OHM 5% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Package :
Cut Tape (CT);Tape and Box (TB);
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Subcategory :
Resistors
Features :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.217 Dia x 0.630 L (5.50mm x 16.00mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Product Category :
Metal Oxide Resistors
Base Product Number :
ROX3
Tolerance :
±5%
Resistance :
470 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product :
Metal Oxide Film Resistors
Series :
ROX, Neohm
Technology :
Metal Oxide
Product Type :
Metal Oxide Resistors
Failure Rate :
TE Connectivity
Height - Seated (Max) :
Datasheets
ROX3SJR47
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJR47
470 mOhms, 3W, Metal Oxide Film,