ROX3SJ820K
Mfr.Part #
ROX3SJ820K
Description
RES 820K OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
820kOhm
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Series :
ROX, Neohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
3W
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Tolerance :
±5%
Datasheets
ROX3SJ820K
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJ820K
820kOhm, 3W, Metal Oxide Film,