ROX30050K0FNF5
Mfr.Part #
ROX30050K0FNF5
Description
RES 50K OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
50kOhms
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX30050K0FNF5
Vishay / Dale ROX30050K0FNF5
50kOhms, 10W, Metal Oxide Film,