ROX300500KFNF5
Mfr.Part #
ROX300500KFNF5
Description
RES 500K OHM 1% 10W AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
22.5kV
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Packaging :
Bulk
REACH SVHC :
Unknown
2
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
500kOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Voltage - Rated DC :
22.5V
Datasheets
ROX300500KFNF5
Vishay / Dale ROX300500KFNF5
500kOhms, 10W, Metal Oxide Film,