ROX300500KFKF5
Mfr.Part #
ROX300500KFKF5
Description
RES 500K OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Resistance :
500kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX300500KFKF5
Vishay / Dale ROX300500KFKF5
500kOhms, 10W, Metal Oxide Film,