ROX300470KKNF5N
Mfr.Part #
ROX300470KKNF5N
Description
RES 470K OHM 10% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
470kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±10%
Published :
Datasheets
ROX300470KKNF5N
Vishay / Dale ROX300470KKNF5N
470kOhms, 10W, Metal Oxide Film,