ROX300470KFKF5
Mfr.Part #
ROX300470KFKF5
Description
RES 470K OHM 1% 10W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
470kOhms
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX300470KFKF5
Vishay / Dale ROX300470KFKF5
470kOhms, 10W, Metal Oxide Film,