ROX3003M60FKEM
Mfr.Part #
ROX3003M60FKEM
Description
RES 3.6M OHM 1% 10W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Package / Case :
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
3.6MOhms
Datasheets
ROX3003M60FKEM
Vishay / Dale ROX3003M60FKEM
3.6MOhms, 10W, Metal Oxide Film,