ROX30036M0KNF5
Mfr.Part #
ROX30036M0KNF5
Description
RES 36M OHM 10% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
36mOhms
Tolerance :
±10%
Datasheets
ROX30036M0KNF5
Vishay / Dale ROX30036M0KNF5
36MOhms, 10W, Metal Oxide Film,