ROX30030K3FNF5N
Mfr.Part #
ROX30030K3FNF5N
Description
RES 30.3K OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
30.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Datasheets
ROX30030K3FNF5N
Vishay / Dale ROX30030K3FNF5N
30.3kOhms, 10W, Metal Oxide Film,