ROX300300MFHEM
Mfr.Part #
ROX300300MFHEM
Description
RES 300M OHM 1% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
300mOhms
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ROX300300MFHEM
Vishay / Dale ROX300300MFHEM
300MOhms, 10W, Metal Oxide Film,