ROX3002M70JNF5
Mfr.Part #
ROX3002M70JNF5
Description
RES 2.7M OHM 5% 10W AXIAL
Tolerance :
±5%
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
2.7MOhms
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX3002M70JNF5
Vishay / Dale ROX3002M70JNF5
2.7MOhms, 10W, Metal Oxide Film,