ROX3002M20FNF5N
Mfr.Part #
ROX3002M20FNF5N
Description
RES 2.2M OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
2.2MOhms
Datasheets
ROX3002M20FNF5N
Vishay / Dale ROX3002M20FNF5N
2.2MOhms, 10W, Metal Oxide Film,