ROX30026M0DHEM
Mfr.Part #
ROX30026M0DHEM
Description
RES 26M OHM 0.5% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
26mOhms
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX30026M0DHEM
Vishay / Dale ROX30026M0DHEM
26MOhms, 10W, Metal Oxide Film,