ROX30020M0FHEM
Mfr.Part #
ROX30020M0FHEM
Description
RES 20M OHM 1% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
20mOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX30020M0FHEM
Vishay / Dale ROX30020M0FHEM
20MOhms, 10W, Metal Oxide Film,