ROX30020K0FKF5
Mfr.Part #
ROX30020K0FKF5
Description
RES 20K OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
20kOhms
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX30020K0FKF5
Vishay / Dale ROX30020K0FKF5
20kOhms, 10W, Metal Oxide Film,