ROX300200MGNEMT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX300200MGNEMT
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 200M OHM 2% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Composition :
Metal Oxide Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
10W
Resistance :
200mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
ROX
Datasheets
ROX300200MGNEMT
Vishay / Dale ROX300200MGNEMT
200MOhms, 10W, Metal Oxide Film,