ROX3001M50KNF5
Mfr.Part #
ROX3001M50KNF5
Description
RES 1.5M OHM 10% 10W AXIAL
13 Weeks
Published :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
10W
Resistance :
1.5MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX3001M50KNF5
Vishay / Dale ROX3001M50KNF5
1.5MOhms, 10W, Metal Oxide Film,