ROX300182MFHF5
Mfr.Part #
ROX300182MFHF5
Description
RES 182M OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
182mOhms
Power (Watts) :
10W
Axial
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX300182MFHF5
Vishay / Dale ROX300182MFHF5
182MOhms, 10W, Metal Oxide Film,