ROX30016M0KNF5P
Mfr.Part #
ROX30016M0KNF5P
Description
RES 16M OHM 10% 14W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
14W
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
16MOhms
Datasheets
ROX30016M0KNF5P
Vishay / Dale ROX30016M0KNF5P
16MOhms, 14W, Metal Oxide Film,