ROX30016M0FNF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX30016M0FNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 16M OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
16MOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Bulk
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Series :
ROX
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX30016M0FNF5
Vishay / Dale ROX30016M0FNF5
16MOhms, 10W, Metal Oxide Film,