ROX300165KFKF5
Mfr.Part #
ROX300165KFKF5
Description
RES 165K OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
165kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX300165KFKF5
Vishay / Dale ROX300165KFKF5
165kOhms, 10W, Metal Oxide Film,