ROX300158KFKF5
Mfr.Part #
ROX300158KFKF5
Description
RES 158K OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Resistance :
158kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Datasheets
ROX300158KFKF5
Vishay / Dale ROX300158KFKF5
158kOhms, 10W, Metal Oxide Film,