ROX300150MGNF5T
Mfr.Part #
ROX300150MGNF5T
Description
RES 150M OHM 2% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
150mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX300150MGNF5T
Vishay / Dale ROX300150MGNF5T
150MOhms, 10W, Metal Oxide Film,