ROX30010M0GNF5
Mfr.Part #
ROX30010M0GNF5
Description
RES 10M OHM 2% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
10MOhms
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Datasheets
ROX30010M0GNF5
Vishay / Dale ROX30010M0GNF5
10MOhms, 10W, Metal Oxide Film,