ROX30010M0FHF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX30010M0FHF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10M OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
10MOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Supplier Device Package :
Axial
Series :
ROX
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
ROX30010M0FHF5
Vishay / Dale ROX30010M0FHF5
10MOhms, 10W, Metal Oxide Film,