ROX30010M0FHEM
Mfr.Part #
ROX30010M0FHEM
Description
RES 10M OHM 1% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
10MOhms
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX30010M0FHEM
Vishay / Dale ROX30010M0FHEM
10MOhms, 10W, Metal Oxide Film,