ROX30010K0KNEMN
Mfr.Part #
ROX30010K0KNEMN
Description
RES 10K OHM 10% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±10%
Resistance :
10kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX30010K0KNEMN
Vishay / Dale ROX30010K0KNEMN
10kOhms, 10W, Metal Oxide Film,