ROX30010K0JNF5
Mfr.Part #
ROX30010K0JNF5
Description
RES 10K OHM 5% 10W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
10kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX30010K0JNF5
Vishay / Dale ROX30010K0JNF5
10kOhms, 10W, Metal Oxide Film,