ROX30010K0JNEM
Mfr.Part #
ROX30010K0JNEM
Description
RES 10K OHM 5% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
10kOhms
Datasheets
ROX30010K0JNEM
Vishay / Dale ROX30010K0JNEM
10kOhms, 10W, Metal Oxide Film,